Gültak, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı

Tarih: 25 Temmuz 2021 Pazar 12:34

Basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü ve Gazeteciler Bayramı’nı kutlayan Başkan Gültak; insanların, doğru ve tarafsız bilgiye erişiminin temel bir hak olduğunu belirterek; “Toplumu doğru bilgilendirmek amacıyla zorluklara karşın mesleğini fedakarca icra eden basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, ‘Basında Sansürün Kaldırılışının 113’ncü yıl dönümü ile ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı, yayınladığı bir mesajla kutladı. Mesajında; demokratik ve şeffaf toplumları yaşatan en önemli unsurlardan birinin de özgür ve tarafsız basın olduğuna işaret eden Gültak; “Halkın doğru, objektif, tarafsız haber alma hakkı dokunulmazdır. Bu açıdan demokratik rejimlerde basın vazgeçilemez bir güçtür. Zira Basın; demokrasi, özgürlükler, insan hak ve hürriyetlerinin gelişmesi ve ilerlemesinde büyük bir role sahiptir” dedi. Mesajında; gazeteciliğin bir kamu görevi olduğuna da işaret eden Başkan Gültak; şu ifadeleri kaydetti; “Basında Sansürün Kaldırılışının 113’ncü Yıldönümü ile 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyor; saygıdeğer basın emekçilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyor, mübarek Kurban Bayramlarını da kutluyorum.  Akdeniz Belediyesi olarak; kentimizi ve ilçemizi değiştirip geliştirmek, aynı zamanda vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak amacıyla hayata kattığımız hizmet ve projelerimizin kent ve ülke kamuoyuna ulaşması ve tanıtılmasına katkı sağlayan kıymetli basın mensuplarımıza ayrıca şükranlarımı sunuyorum.”  (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA