Konya’dan gelen öğrenciler Mersin’de doyasıya eğlendi

Tarih: 16 Temmuz 2021 Cuma 14:42

Gençlik Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Konya’dan gelen 40 öğrenci Mersin’de doyasıya eğlendi.

Özellikle dezavantajlı gençlerin sosyal hayata katılımının amaçlandığı Biz Anadolu’yuz projesinde eğitim, sanat, kültür, spor tarihi ve turistik geziler gibi alanlarda ön plana çıkartılan proje kapsamında, Konya’dan gelen 40 öğrenciyi Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 13-16 Temmuz tarihleri arasında Mersin’de ağırlandı. “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Konya’dan gelen öğrencilere Kırkkaşık Kız Yurdunda düzenlenen 15 Temmuz programında film ve video görselleri izleyen öğrenciler 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisine katıldılar. Öğrenciler özellikle Mersin’in tarihi ve kültürel yerlerinden Kanlıdivane, Ayaş elaiussa sebaste anfi tiyatrosu, Tarsus Kırkkaşık Bedesteni, Nusrat Mayın Gemisi ve Eshab-ı Kehf (7 Uyurlar) Mağarası, Tarsus şelalesi, Hayvanat bahçesi, tekne turu, Cennet-Cehennem, Astım mağarası, Kızkalesini gezme fırsatı bulurken,  Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Silifke Kapılı’da bulunan 23 Nisan Gençlik kampında deniz keyfi yaşayarak unutamayacakları anlar yaşadılar. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA