Kılavuz’dan Dünya Çiftçiler Günü’nü mesajı

Tarih: 15 Mayıs 2020 Cuma 15:54

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, “Başta Mersinli çiftçilerimiz olmak üzere bütün çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kılavuz mesajında şu ifadelere yer verdi:“Toprağı bin bir emekle işleyen, tarımsal üretimin her kademesinde kadın-erkek çalışan; üreten ve ürettiğine değer katarak insanlara sunan, ülkemizin kalkınması için ter döken başta Mersinli çiftçilerimiz olmak üzere bütün çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.”

 

“ATIL DURUMDAKİ ARAZİLER ÜRETİCİLERİMİZE TAHSİS EDİLMELİ”

Özellikle Mersin’in tarımsal olarak önemine dikkat çeken Kılavuz; tarımın, ülke ekonomisinde temel unsurlarından biri olduğunu ve bu sebeple her daim Mersinli çiftçilerin yanında olduğunu söyledi. Ayrıca Mersin’de tarımsal üretimin geliştirilmesi ve atıl durumda bulunan hazine arazilerinin üreticilerimize tahsisine yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına vermiş olduğu soru önergesini yayınladı. Kılavuz, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplandırması üzerine TBMM Başkanlığı’na vermiş olduğu önergede şu soruları yöneltti: “21 ili kapsayan ve ‘Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi – Yazlık Ekiliş Programı’na Mersin’in dahil edilmesine yönelik bir çalışma var mıdır? Mersin’de bulunan atıl durumdaki hazine arazilerinin tarıma açılarak çiftçiye verilmesine yönelik bir çalışma var mıdır?” (Haber Merkezi)

 


Etiket: mersin, mhp, olcay, kılavuz, çiftçilergünü, mersinliçiftçiler


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA