Demir rekortmen atletleri kabul etti

Tarih: 22 Temmuz 2020 Çarşamba 16:31

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Olimpik Deneme Müsabakalarında büyük başarı elde eden Mersinli milli atletler Sinan Ören ve Mikdat Sevler’i kabul etti.

İl müdürlüğü makamında gerçekleşen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve Türkiye Atletizm İl Temsilcisi Halil Oğuz 'un eşlik ettiği kabulde, rekortmen sporcuları tebrik Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, başarılarının devamını diledi.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Sporcu Eğitim Merkezine küçük yaşlarda spora başlayarak aldığı başarılarla önce Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) bünyesine daha sonraki başarıların ardından Olimpik kadroda yer alan rekortmen milli atletlerimiz Sinan Ören ve Mikdat Sevler'i almış oldukları başarılı sonuçlardan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan'ın rekortmen sporculara küçük birer hediye takdim etmelerinin ardından kabul sona erdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 300’e yakın sporcunun katılımıyla 18-19 Temmuz tarihlerinde Ankara’da yapılan 2020 sezonunun ilk açık saha yarışması olan Olimpik Deneme Müsabakalarında; Mersinli milli atletlerden Sinan Ören, 300 metrede kırdığı büyükler ve U23 Türkiye rekorlarının yanı sıra 2016 yılında Ramil Guliyev'in 32.61 ile kırdığı 300 metre rekorunu 32.46 ‘lık derecesi ile geçerek yeni büyükler ve U23 Türkiye Rekoru ve müsabakaların ikinci gününde büyüklerde ilk kez koşulan 300 metre engellide 34.93’lük performansıyla en iyi derecenin sahibi oldu.

Mersinli milli atlet Mikdat Sevler ise 110 metre engellide kendisine ait büyükler rekorunu egale etme başarısı gösterdi.


Etiket: milli, atlet, mersin, ökkeş, demir, spor


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA