Seçer: “Mersin umut vaat ediyor”

Tarih: 15 Eylül 2020 Salı 12:52

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in gelecekte umut vaat eden bir kent olduğunu ve huzur bulmak isteyen herkesi bu kente beklediklerini belirtirken, hiçbir ayrım gözetmeksizin kentte herkese eşit hizmet götürüldüğünü ve herkesi kucakladıklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de bölgesel gelir dağılımında adaletsizliğin yaşandığı illerin başında Mersin ve Adana’nın geldiğini paylaştı. Göreve geldiği günden bu yana ortaya bir vizyon koyarak çalışmalarını yürüttüğünü kaydeden Seçer, Mersin’in gelecek yıllarda umut vaat ettiğini ve çok iyi noktalara geleceğini vurguladı.Başkan Seçer, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Mersin aslında çok istikbal vaat ediyor. Çok önemli dinamikleri var. Hem ekonomik, tarihi, kültürel birikim olarak hem sosyolojik olarak çok önemli değerleri var. Bu da Mersin’i çok iyi noktalara taşıyacak. Yaşamak isteyen ya da yeni bir yer arayışı içerisinde olan herkes için Mersin en iyi kentler arasında. Gelsinler Mersin’de huzur ve mutluluk içerisinde yaşasınlar. Yatırımcılar için istikbal vadeden bir bölge. İster sanayi, ister tarım yatırımı, ister turizm, ister lojistik. Burada her türlü imkan var. Yatırımcıları da bölgeme davet ediyorum”

 

“GELİR YARATIRSANIZ, GELİR DAĞILIMINDA DA ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMIŞ OLURSUNUZ”

Mersin’in sanayi, tarım ve ticaret alanında önemli potansiyele sahip olduğunu belirten Başkan Seçer, “Önemli olan; istihdam alanları açmak, işsizliği ortadan kaldıracak bazı yatırımların gerçekleşmesi, insanlara gelir sağlayacak ortamların hayata geçirilmesi. Ekonomik kazanç olursa, ekonomi olursa diğer sorunları bir anda çözüyorsunuz. İnsanlar gelir elde ettiği zaman çocuklarını daha iyi eğitir. İnsanlar gelir elde ettiği zaman kültür olur, sanat olur, o alanlara yönelme olur, kent modernleşir, çağdaşlaşır. Siz ne kadar çok istihdam alanı yaratırsanız, gelir yaratırsınız, gelir dağılımında da adaletsizliği ortadan kaldırmış olursunuz” dedi.

 

“DEVLET DEDİĞİNİZ SOSYAL DEVLET OLMALI”

Ülke kaynaklarının yurttaşlara ait olduğundan ve görevlerinin bu kaynakları en akılcı şekilde kullanmak olduğundan söz eden Başkan Seçer, “Devlet dediğiniz sosyal devlet olmalı. Belediye dediğiniz sosyal belediye olmalı. Biz onlar için varız. Bu imkanları da onlara götürmek için varız. İnsanların çığlıklarını cevap verebilmek, çaresizliklerinin çaresi olmak, onların mutsuzluklarını mutluluğa dönüştürmek, onları düşünen, onları sarıp sarmalayan, koruyan bir başkanlarının olduğunu hissettirmek çok güzel bir duygu. Benim görevim bu, işim bu. İnsani olarak da hukuki olarak da siyasi olarak da benim görevim bu. Görevimi yapıyorum ve tabii ki yaptığım bu görevden dolayı vatandaşları mutlu edebiliyorsam ben de dünyanın en mutlu insanı oluyorum” diye konuştu.Başkan Seçer, Türkiye’de son dönemlerin en büyük hastalığının ayrışma politikası olduğunu vurguladı. Mersin’de insanları ayrıştırmadan herkese eşit hizmet verdiğini kaydeden Seçer, “Bizim Türkiye siyasetinin bir hastalığı vardır; iktidara gelenler kendilerini ve yandaşlarını daha çok düşünürler. Bu çağdışı kalmış bir siyasi anlayış. Bizim siyasi anlayışımız bunun çok dışında. Biz herkesi kucaklamak, kapsamak istiyoruz. Bu bizim partimizin destekçisidir, bize oy vermiştir, vermemiştir bizim sevdamız derdimiz Türkiye’de yaşayan 82 milyon. Kim olursa olsun hangi ırktan, hangi mezhepten, hangi siyasi görüşten olursa olsun benim için fark etmiyor. Kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazıyorsa benim yurttaşımdır” ifadelerine yer verdi.

 

“BU SÜRECİN UZAMASI KOMPLİKASYONLARI DA ARTIRACAK”

Salgının Türkiye’de görüldüğü Mart ayından itibaren korona virüse karşı kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Seçer, yaşanan süreçte vakalarda hızlı bir artış görüldüğünü söyledi.  Seçer, pandemi sürecinde vatandaşların ve esnafın mağduriyetini gidermek adına talepleri hızla karşıladıklarını, gıda yardımlarından dezenfeksiyon işlemlerine kadar birçok çalışma gerçekleştirdiklerini vurguladı. Sürecin uzaması durumunda ekonomik sıkıntıların ve istenmeyen durumların da yaşanabileceğini belirten Başkan Seçer, “Önümüzdeki sürecin yaratacağı tahribatlara göre de yeni tedbirler ya da yeni bazı yardımlar gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“ÖĞRENCİLER ONLİNE EĞİTİMLE İLGİLİ ENSTRÜMANLARI BULMAKTA ZORLANIYORLAR”

Başkan Seçer, eğitim ve öğretim sezonunun başlamasıyla uzaktan eğitim modeline geçen öğrencilerin birtakım imkansızlıklarla karşı karşıya kaldıklarını vurguladı. Kırsal mahallelere yaptığı ziyaretlerde kendisine özellikle çocuklar tarafından internet altyapısı ve teknolojik cihaz eksikliği gibi konuların iletildiğini belirten Seçer, “Mahallelerinde, eski tabiriyle köylerinde internet alt yapısı yok. Tabletleri yok. Yani bu yeni sistemde online eğitimle ilgili enstrümanları bulmakta zorlanıyorlar. Biz belediye olarak elbette ki mevcut imkanlar dahilinde elimizden gelen katkıyı sunmaya gayret ederiz ancak tabii ki Milli Eğitim Bakanlığı’nın; makro anlamda bu eğitimle ilgili politikaları belirleyen, değerlendirmeleri yapan, kararları alan bu kurumun kalıcı çözüm bulması gerekiyor diye düşünüyorum”ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)


Etiket: mersin, mersinbüyükşehir, vahapseçer


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA