Mezitli Belediyesi’nden Uzaktan Eğitim Desteği

Tarih: 15 Eylül 2020 Salı 12:56

Eğitim yatırımları ile kentte yaşayanların bilgiye daha kolay ulaşması için çalışmalar yapan Mezitli Belediyesi, uzaktan eğitimde de öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ders çalışmak üzere öğrencileri Üniversite Caddesi üzerinde bulunan Gençlik ve Kültür Merkezi ile GMK Bulvarı ve Mezitli Deresinin kesişim noktasında bulunan Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphaneye davet etti. Kütüphane hizmetinin de verildiği her iki yerde de bilgisayarlarıyla gelen öğrenciler internetten ücretsiz yararlanabilecek. Bilgisayar imkânı bulunmayan öğrenciler için de Gençlik ve Kültür Merkezinde bilgisayar sistemi kuruldu. Ders çalışmak için gelen öğrenciler, serin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda ders çalışırken aile sıcaklığında zaman geçirecekler.

 

‘SERİN VE SAĞLIKLI BİR ORTAMDA DERS ÇALIŞIYORUZ’

Korona virüsünün oldukça yoğun olduğu günümüzde uzaktan eğitim konusunda internet, bilgisayar gibi çeşitli sorunlar yaşadıklarını ifade eden öğrenciler, “Serin bir ortamda ders çalışıyoruz. İnternet ve bilgisayarları kullanabiliyoruz. Çok temiz bir ortam. Görevliler, son derece ilgililer ve yardımcı oluyorlar. Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkürlerimizi sunarız” dediler.

 

ÖĞRENCİLERİMİZ EĞİTİME UZAK KALMASIN İSTEDİK

Belediye imkanları ölçüsünde Korona virüslü günlerde eğitimin önündeki engelleri kaldırmak için çaba sarf ettiklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Maalesef virüs salgını dolayısı ile uzaktan eğitim sistemine geçildi. Ancak pek çok öğrencimiz teknik sıkıntılar nedeniyle eğitime ulaşamadı. Biz de belediyemizin imkanları ölçüsünde yardımcı olmak için çaba sarf ettik. Normal işleyişi bozmayacak şekilde öğrencilerimiz Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphanemizden, Gençlik Kültür Merkezimizden yararlanabilecekler. Bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz de dönüşümlü olarak Gençlik ve Kültür Merkezimizde oluşturduğumuz bilgisayar sisteminden derslerini takip edebilecek” şeklinde bilgi verdi. (Haber Merkezi)

 


Etiket: mezitli, mezitlibelediyesi, uzaktaneğitim


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA