Vali Ali İhsan Su MGC’yi ziyaret etti

Tarih: 15 Eylül 2020 Salı 12:57

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret ederek gazetecilerle bir araya geldi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne iade-i ziyarette bulundu. MGC toplantı salonunda yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle bir araya gelen Vali Su, MGC yönetimine görevlerinde başarılar diledi. Gazeteciliğin kamuoyunu haberdar etme noktasında çok önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Vali Su, “Gazetecilik zor ve fedakârlık gerektiren bir meslek. Vatandaşlarımıza doğru haberi ulaştırmak anlamında oldukça önemli de aynı zamanda. Görüyorum ki, sizler de bu işi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

“PANDEMİ SÜRECİNDE ÜÇ TEMEL KURAL VAR”

MGC’ye yaptığı ziyarette pandemi ile ilgili de konuşan Vali Ali İhsan Su, bu süreçte virüsten korunmak adına üç temel kuralın önemli olduğunu belirtti. Pandemi ile mücadele ve başarının mümkün olduğunu söyleyen Vali Su, “ Burada önemli olan üç temel kural var: Maske takmak, fiziki mesafeyi korumak ve hijyene dikkat etmek. Bu üçüne dikkat edersek hayatımızı normal sürdürebilir ve pandeminin üstesinden çok rahatça gelebiliriz.” dedi.

 

“KURALLARA UYARAK PANDEMİYİ ATLATMAK MÜMKÜN”

Pandemi sürecini kurallara uyarak atlatmanın mümkün olduğunu ifade eden Vali Su, bu konuda yaptıkları çalışmalar hakkında şunları anlattı. Su,“Kurallara uyulması için her alanda çalışmalar yapıyoruz. Filyasyon ekibimiz var, pozitif vakaların ve temaslıların kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Bunları izolasyona tabi tutup, başka kişilerle temasını engelleyerek bulaşın artmasını engelliyoruz. Toplumda maske, mesafe, hijyen bilincini ciddi anlamda oluşturmak gerekiyor toplumda. Düğünlerden taziyelere, iş yerlerindeki çalışma şartlarından sokağa kadar her yerde aldığımız tedbirler var. Bu tedbirlerle ilgili denetim ekipleri kurduk. Bu denetim ekiplerimizle kurallara uyulup uyulmadığını kontrol ediyoruz. Öte yandan izolasyona tabi tuttuğumuz pozitif vakalar var ve bu kişilerin de kontrolünü bizzat, denetim ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz. Bunun için bir yurdumuzu iki bölüme ayırdık. Evde karantina süreci sağlıklı işlemeyecek olan, testi pozitif çıkan veya temaslı olan vatandaşlarımızı 14 gün boyunca bu yurtta ikamet ettiriyoruz. Eğer biz ülke olarak bu şekilde devam edersek hızlı bir şekilde pandeminin üstesinden geliriz diye düşünüyorum” dedi. (Haber Merkezi)

 


Etiket: mersin, mersinvalisi, aliihsansu, gazeteci, mersingazetecilercemiyeti


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA