Başkan Sarı’dan sürücülere uyarı; “Okullar açıldı lütfen dikkatli olalım”

Tarih: 12 Ekim 2020 Pazartesi 12:16

Corona virüsü salgınından dolayı, okullarda 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin bugün yüz yüze eğitime başlıyor olması nedeniyle Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkan vekili ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, her yıl olduğu gibi, bu yılda tüm şoförlere yaptığı “okullar açıldı lütfen dikkatli olalım” çağrısını yineledi.

BAŞKAN SARI SÜRÜCÜLERİ ŞU SÖZLERLE UYARDI

Sarı, “İkişer gün arayla da olsa 12 Eylül günü başlayan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında küçük yaşta binlerce çocuğumuz maske takarak stresli bir şekilde evinden okula-okuldan evine gidecektir.

Zaman, zamanda derse yetişebilmek için koşarcasına cadde ve sokaklarda olacaklardır.

Ayrıca, bu gergin ortamdan da etkilenen çocuklarımızın yetişkinler kadar kuralları bilemeyecekleri gibi, bazı küçüklerin uykusunu alamamış olmasından da kaynaklanan “dikkat” problemleri olabileceği gibi, yola kaçan topunu almak için yola aniden çıkabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak telafisi mümkün olmayan kaza ve felaketlerin önlenebileceğini de unutmayalım” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN VEYSEL SARI ÖNEMLİ BİR KONUYADA DİKKAT ÇEKTİ.

Başkan Sarı konuşmalarına şu şekilde sürdürdü; “Bizleri oldukça üzen istatistikî bilgi ise, geçen yıllarda olduğu gibi ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında İstanbul ilk sırada Mersin ise maalesef 81 İl arasında 7. sırada yer almıştır. Bunun yanı sıra trafiğe çıkan araç sayısında da büyük artışlar olurken TUİK verilerine göre 2020 yılının ağustos ayı itibarıyla Mersin’de trafiğe kayıtlı toplam 633 bin 964 adet taşıt bulunurken, bu taşıtların yüzde 45,2'sini otomobil, yüzde 24,1’i motosiklet, yüzde 17,3’ü kamyonet, yüzde 5,7’sini traktör, yüzde 5,3’ü kamyon, yüzde 1,4’ü minibüs, yüzde 0,8’i otobüs, yüzde 0,2’si ise özel amaçlı taşıtlar oluşturmaktadır. Durumun böyle olması nedeniyle her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir.

Unutmayınız ki, kazaları araçlar değil, kurallara uymayan ve dikkatsiz sürücüler neden olur. O yüzden lütfen dikkatli davranarak yuvalara ateş düşürmeyin” (Haber Merkezi)

 


Etiket: okul, eğitim, veyselsarı


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA