“Çok geç olmadan sigorta yaptırılmalı”

Tarih: 28 Şubat 2021 Pazar 14:02

Demirkaya Sigorta Sahibi Özcan Can, insanların sigorta konusunu ciddiye almadıklarını söyleyerek, “İnsanın başına büyük bir felaket en fazla 1-2 kez gelir. Aracınız 1 kez takla atar, evinizde yangın 1 kez çıkar. O yüzden çok geç olmadan mallarınızı sigortalatmanız gerekiyor” dedi.

Haber- Behzat Özgür Beyazlar

Demirkaya Sigorta Sahibi Özcan Can, “Sigortacılık sektörüne ortağı vesilesi ile girdim. 10 yıllık geçmişi olan Demirkaya Sigorta Şirketini bağımsız olarak Mersin'de açtık. Mersin Ticaret Sanayi Odası'na kaydımızı yaptırdık ve sigorta sektörüne 2 yıl önce giriş yaptık. Pandeminin başlaması ile birlikte firma ziyaretlerimizi yapamadığımız için sektöre hızlı bir giriş yapamadık. Bizim de zaten amacımız yavaş yavaş ilerleyip kurumsal bir çizgi oluşturmak" dedi. Sigorta sektörünün birçok sıkıntının yaşandığı bir sektör olduğunu belirten Can, sektörde yaşanılan sıkıntılara dikkat çekti. Can, “Bunların başında da poliçenin kapsamından doğan sorunlardır. Buna örnek verecek olursak; bir kişi ucuz olsun diye X bir firmadan faydalandığı sigortanın poliçe detaylarını incelemiyor. Burada esas olan poliçenin içeriğidir. Mala yapılacak sigortada kapsamı genişlettikçe fiyat artar. Bir sigorta şirketi terör saldırısını sigorta kapsamına dahil etmiyorsa, biz dahil ediyorsak bizim fiyatımız diğer sigorta şirketine göre daha maliyetli çıkacaktır. Bu unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Vatandaşın da en çok şikayet ettiği konu da budur. Poliçenin içeriğini araştırmadan firmalar arası fiyat artışlarından kaynaklı şikayetlerini dile getiriyorlar. Tüm sigorta şirketlerine verilen fiyat aynıdır, değişmez" ifadelerini kullandı.

 

“İNSANLAR SİGORTA KONUSUNU CİDDİYE ALMIYOR”

İnsanların sigorta konusunu ciddiye almadığını belirten Can, kişileri bu konuda uyardı. Can, insanın başına büyük felaketlerin çok fazla gelmediğini söyleyerek, “Aracınız 1 kez takla atar, evinizde yangın 1 kez çıkar. O yüzden çok geç olmadan mallarınızı sigortalatmanız gerekiyor. Bunu yaparken de poliçenin içeriğinden haberdar olmanız lazım. Yaptırdığınız poliçe yangın, deprem, saldırı, kaza, patlama, doğal afet gibi maddeleri içerip içermediğine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu açıdan sigorta büyük önem taşıyor" şeklinde konuştu.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA