image Fatih Dönmez
GENÇ VİZYONA İHTİYACIMIZ VAR

Yazı Tarihi : 14.01.2022
 E-Mail :

 

Gelişen teknoloji, gelenekçilikten yenilikçiliğe kayan bir düzen, genç nüfusun artması... geleceğe hakim olmak için bu 3 unsur büyük önem taşıyor.

Vizyonu geniş, sürekli gelişen durumların takipçisi olan, ileri bakış açılı kimlikler kentimiz başta olmak üzere ülkemizde de aktif olması herkesin ortak düşüncesi olduğunu düşünüyorum. Evet bu tarif ettiğim kimlik; GENÇLER...

Uzun zamandır gecesini gündüzüne katarak çalışan bir topluluk var... Yenilikçi Mühendisler Grubu...

Her biri alanında uzman, genç mühendisler. Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Seçimleri için kolları sıvayan grup, iş dünyası içerisinde de sevilen bir isim olan Önder Ova'yı aday göstererek çalışmalarını sürdürüyorlar. Genç ve vizyoner bakış açıları ile her gittikleri yere ışık saçan bir gruptan bahsediyorum. Genç nesilin bir şeyler yapma arzusu ülkemize can suyu niteliğindedir. Tek gayeleri bulundukları odanın birlik ve beraberlik içerisinde bir yönetim şekli, genç bakış açılarının desteklenmesi ve inovatif düşüncelerin ortaya çıkması...

Mersin'in geneline baktığımızda Oda, STK, Kurum ve kuruluşları yönetenler oldukça tecrübeli isimlerden oluşuyor. Fakat bu gençlerin oda başkanlığı yapamayacağı anlamına gelmiyor. O isimlerin tecrübeleri tartışılmaz bir güç olsa da, artık gençlerin yenilikçi bakış açılarını da ülekemizin geleceğine değer katacak en büyük silah olarak görmeliyiz. Genç nesile artık ışık olmak, onlara el uzatmak kentteki büyüklerin ortak görevi haline gelmelidir.


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA