image Fatih Dönmez
MERSİN’DE YAYLA TURİZMİ

Yazı Tarihi : 18.02.2021
 E-Mail :

 

Güney'in tüm güzelliklerini içinde barındıran, uzun sahil bandı ve tarihi yerleri ile Türkiye'nin incisi olan Mersin, yazlık bir kent olarak bilinse de aslında şu zamanlarda sosyal medyada en çok kar paylaşımı yapılan kentler arasında.

Mersin denizi ve tarihi ile Türkiye'nin sayılı güzelliklerini içinde barındıran mozaik bir kent. Bu mozaiğin en büyük parçalarından biri ise gizli kalmış yayla turizmi... Arslanköy, Ayvagediği, Çamlıyayla, Fındıkpınarı... Yaz aylarında şehrin bunaltıcı sıcağından kaçıp yaylalarda serinliği bulanlar, kışın da kar hasretini yine yaylalarda gideriyor. Sosyal medyada her gün yüzlerce kez paylaşım yapılan Mersin'in yaylalarında kar manzarasının eşsiz güzelliği yerli turistlerin de ilgisini çekiyor. 

Mersin büyüleyici özelliklere sahip. Sadece biraz dokunuşa ihtiyacı var. Baktığımız zaman Türkiye'nin yaz kış turizm potansiyeli yüksek yerleri arasında en başta Kapadokya yer alıyordur. Kentimizde Kapadokya'dan daha fazla görsel şölen sunacak manzaralarımız var. Saydığım yayalalar bunlardan sadece birkaç tanesi. 

Bu yerlere yapılacak butik otel yatırımları, bungalov projeleri, tabiat parkları gibi çalışmalar kentin cazibe merkezi haline gelmesi için büyük bir araç olacaktır. Bakıldığında maliyeti düşük, getirisi bir o kadar fazla olacak projeler. Düşünsenize arkanızda küçük şirin bungalov evler, dev bir salıncağın üzerindesiniz... karşınızda çevresi karla kaplı bir gölet, siz gökyüzünde... 

Yatırım yapılacak alanlar sadece şehir merkezi üzerine kurgulanmamalı... Tarihi en eskilere dayanan bir kentten aklınızın alamayacağı projeler çıkabilir. Bunun için de en çok ihtiyacımız olan doğru keşiftir. Kent  önderleri bir araya gelerek iyi eğitim almış proje danışmanları ile kentin tüm güzelliklerini gün yüzüne çıkartabilir...


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA