image Fatih Dönmez
NORMALLEŞMEYE ÇOK UZAĞIZ

Yazı Tarihi : 24.02.2021
 E-Mail :

 

1 yıldır savaş verdiğimiz pandemi ne yazık ki Mersin'de çığırından çıkmış vaziyette. Normalleşme süreci ile ilgili açıklama yapan yetkililer illerin vaka sayılarını göz önünde bulundurarak adım atacaklarını söyledi. İlimiz Mersin'in vaka tablosuna baktığımızda normalleşmeden çok uzakta olduğumuzu anlamak mümkün ne yazık ki... Bu da Mersin'in pandemi ile mücadelede sınıfta kaldığının en açık göstergesidir. Günlük 273 vaka sayısı ile eş değer olan tablomuz bize normalleşmenin en son geleceği illerden birisi olduğumuzu gösteriyor. 

Pandemi nedeni ile kepenk kapatan esnaflar, borç içinde yüzen firmalar kabusu yaşarken, biraz durumu iyi olan işletmeler de zam artışları nedeni ile bir darbe daha yedi. Mersin'in bir an önce normalleşmeye ihtiyacı var. Yoksa kan kaybeden bir şehir olacağız. Bunun için de yapmamız gereken kurallara uymaktır. 

Pandemi her ne kadar iyi yönetilse de, yönetimin de yapacakları bir yere kadar... Alınan önlemler ve tedbirler kurallara uyulmadığı zaman boşa düşüyor. Yani yine dönüp dolaşıp maske, mesafe ve hijyen üçlüsüne geliyoruz. Pandeminin ortalarında en az vakaya sahip olan iller arasındaydık, şimdi ise en son normalleşen şehirlerden biri olacağız. Rehavete kapılmanın ve yazlıkçıların bu artışta elbette payı çok büyük. Ama dikkat etmediğimiz, kurallara uymadığımız gerçeği de ortada. O yüzden el birliği ile bu beladan kurulmanın tek yolu kurallara uymaktır. Kurallara uy, normale dön Mersin...


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA