image Fatih Dönmez
SOYUNUZ KURUSUN...

Yazı Tarihi : 28.07.2020
 E-Mail :

 

 

Türkiye'de her geçen gün artan cinayetlere önceden cahillik, okumuşluk düzeyi vs gibi kondurmalar yapılırdı, fakat geldiğimiz noktada konunun okumuşluk düzeyi ve cahillik ile hiçbir alakası olmadığını, insanların adi hırslarına yenik düştüklerini görüyoruz. İşlenen cinayetler, kadına şiddet, insana tecavüz, hayvana tecavüz... Bütün bu aşağılık olayları destekleyen bir zihniyet var ülkemizde...

 

Bunu neden söylüyorum; Hiçbir kadın mini etek giydiği için, geç saatte sokakta gezdiği için, evli bir şahısla beraber olduğu için, sevgilisinden ayrılmak istediği için, bikini giyip fotoğraf çektirdiği için öldürülmeyi haketmiyor. Bu bahsettiğim kesim, cinayetin neyden kaynaklandığını bulma çabasına giriyor... Ortada bir kadın cinayeti var ve biz bunun sebebini araştırıp haklı ve haksız arıyoruz... Bunun araştırması önce emniyet yetkililerinin sonra da mahkemenin işidir. Bir kadın öldürülüyorsa onun neden öldürüldüğü ile ilgili ortaya atılan ithamlar katili yüceltmekten başka bir işe yaramıyor.. Geçtiğimiz günlerde gencecik bir kadın daha hırs küpü bir cani tarafınfan katledildi... Bu olay yüzünden bile ikiye bölünen bir sosyal medya gördük. Dikkatinizi çekiyorum birisi kadının ölümü ve kadına şiddetin artık durması yönünde paylaşımlar yapıp ateş püskürürken, diğer bir kesim ise kadının neden öldürüldüğü ile ilgileniyor... Neymiş? bekar bir kadının evli bir adamla ne işi varmış? Peki şunu soruyor musunuz hiç... Evli bir adamın bekar bir kadınla ne işi var ???

 

Konusu açıldığı zaman bunlar ince konular diyerek konuyu kapatmaya çalışan insanlar tanıyoruz, görüyoruz, biliyoruz... Hayır efendim, konu ince de değil kalın da değil, dümdüz bir konu. Bir insanın canına kast etmeye ne bir olay, ne de başka bir insan etken olabilir...!

 

Gelelim potansiyel katil adaylarına...

 

Kim bu cinayetleri katil lehine yorumluyorsa, kim kadınlarımızın hangi saatte nasıl bir kıyafetle olduğuyla ilgileniyorsa, kim kadınlar üzerinden yargı dağıtmaya kalkıyorsa o insan cinayete meyilli bir kişidir... Bunların tespitinin yapılıp en acilinden ruhsal tedaviye alınmasıyla kadın cinayetlerinin önüne geçmeye çalışmalısınız. Zihniyet temizlenmediği sürece bu aşağılık cinayetlerin ne yazık ki devamı gelecektir...

 

Bizi de erkekliğimizden utandırdınız ya... SOYUNUZ KURUSUN!


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA