image Mustafa Yüksel
Binlerce motosiklet tutkunu adına teşekkürler Başkan Gültak

Yazı Tarihi : 5.07.2021
 E-Mail : turkiyemotor@gmail.com

 

Akdeniz Belediyesi ev sahipliğinde bugün Mersin’de yapılan MotoDrag yarışları Türkiye’nin birçok ilinden binlerce motosiklet tutkununu bir araya getirdi. Tam bir festival havasında gerçekleşen MotoDrag yarışlarına ev sahipliği yapan Akdeniz Belediyesi, etkinliğe katılan yarışçı ve izleyicilerden tam not aldı.

İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Denizli, Bursa, Hatay, Osmaniye, Adana, Antalya başta olmak üzere birçok ilden gelen 50’den fazla profesyonel motosiklet yarışçısının yanı sıra çevre illerden gelen binlerce motosiklet tutkunu Mersin’de unutulmaz bir gün yaşadı. Yarışlara katılan sporcuların büyük bir çoğunluğu ise Mersin’e ilk defa geldiklerini, çok beğendiklerini ve Başkan Gültak’a bu organizasyonu bir seferlik değil, daha fazla yapmaları konusunda ricada bulundular. Akdeniz’i sporun merkezi yapacağını her fırsatta dile getiren Başkan Gültak eminim bu konuda gerekeni yapacaktır.

Bu arada çevre illerden gelenler arasında öyle bir izleyici vardı ki… Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak eminim bu sporun bir sokak kültürü değil, spor faaliyeti olduğunun farkına bir kez daha varmıştır. Antalya’da yaşayan Halil ağabey yıllar önce profesyonel bir motosiklet yarışçısı iken talihsiz bir kaza sonucu felç geçiriyor. Vücudunun büyük bir bölümünü kullanamıyor ve tekerlekli sandalyeye mahkum kalıyor. Sosyal medyada dolaşırken Mersin’de yapılacak MotoDrag yarışlarını görüyor ve kalkıp Mersin’e geliyor… Yarış alanında Başkan Gültak’ın yanına giderek aynen şöyle söylüyor Başkan Gültak’a… “Başkanım, Antalya Kepez’den geliyorum. Motosiklet bizlerde bir tutku. Yıllar önce kaza yapıp sakat kalmama rağmen vazgeçemedim bu tutkudan. Sizler de bu tutkumuza ortak olmuşsunuz, Mersin’de drag yarışları olacağını öğrendiğim gün heyecandan uyuyamadım. Sanki ben yarışacakmışım gibi bir heyecan kapladı içimi. Motosiklet sporuna çok fazla destek göremediğimiz için, sizler de böyle bir yarışa destek verdiğiniz için buraya katılan binlerce motosiklet tutkunu adına sizlere teşekkür ederim”

Daha sonra yarışmanın tek kadın sporcusu İrem Sahra Şengül geliyor, annesi ve babasıyla birlikte Başkan Gültak’ın yanına… Türkiye’nin birçok ilinden motosiklet tutkunlarını Akdeniz’de buluşturduğu için teşekkür ediyor başkana…

Bu yazımla ilgili olarak neden bu kadar Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı övüyorsun? Diyenleriniz olabilir… Beni bilenler bilir. Yaklaşık 15 yıldır aktif olarak motosiklet kullanan birisiyim. Motosiklet üzerinde on binlerce kilometre yol yapmışlığım var… Türkiye’nin birçok ilini motosiklet ile gezmiş birisiyim. Daha önce Aydıncık Belediye Başkanı FeratAktan’ı, Toroslar Belediyesi eski Başkanı Hamit Tuna’yı motosiklet tutkunlarına verdiği desteklerden dolayı övdüğüm gibi şimdi de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı övüyorum. Motosiklet sporuna destek veren herkes bence övülmeyi hak ediyor…

Antalya’dan izleyici olarak kalkıp Mersin’e gelen Halil ağabeyin dediği gibi, Mersin’de biz motosiklet tutkunlarına unutulmaz bir gün geçirmeye vesile olduğunuz için teşekkürler. Pandemiden dolayı hasret kaldığımız o kulakları sağır eden sesleri yeniden duymamızı sağladığınız için teşekkürler. Motosiklet kültürünü sokak sporu değil de bilinçli bir spor kültürü olduğunu basın aracılığıyla tüm Türkiye’ye duyurduğunuz için binlerce motosiklet tutkunu adına teşekkürler Başkan Gültak…


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA