image Fatih Dönmez
COVİD-19 vs MÜZİK

Yazı Tarihi : 10.09.2020
 E-Mail :

 

Pandemi tedbirleri kapsamında alınan önlemler vaka sayılarının çoğalması ile birlikte daha sıkı hale geleceğe benziyor. Alınan tedbirler kapsamında mekanlarda saat 24:00'dan itibaren uygulanan müzik yasağı birçok kişi tarafından 'müziğin koronavirüs yaydığı' düşüncesi ile yasaklandığı olarak algılandı. Fakat, hükümetin bu sebepten dolayı müzik yasağı getirdiği düşüncesi yerine, daha az eğlence ve insanların mekanlarda daha az zaman geçirmelerini sağlamak için getirilen bir yasak olduğunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

 

Herkes biliyor ki; Türkiye'de restoran ve ya bar sahibi müziği ve ışıkları kapatıyorsa, insanlara kibarca kalkın gidin demek istiyordur. Buradan da o yasağın neden geldiğini daha kolay anlayabiliriz.

 

24:00'dan sonra müzikli eğlence yerlerinde eğlenmek daha önceki yayınlanan genelgede de yasak olduğu belliydi. Bu kadar tepki göstermek, durumun vahim olduğunu anlamadan eleştirmek yerine tedbirlere ve kurallara uysaydık belki de  kaybettiğimiz hasta sayısı şuanda kaybettiklerimizin yarısı olacaktı. Birbirimizi eleştirme değil, kenetlenme zamanıdır.


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA