Inter efsanesi Javier Zanetti Mersin’de çocuklarla antrenman yaptı | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Inter efsanesi Javier Zanetti Mersin’de çocuklarla antrenman yaptı

Tarih: 20 Eylül 2022 Salı 17:43

Dünya futbolunun efsane isimlerinden Inter Asbaşkanı Arjantinli Javier Zanetti, Inter Academy Türkiye iş birliğinde Mersin’e gelerek çocuklarla beraber antrenman yaptı. Antrenman sonrasında basına açıklamalarda bulunan Zanetti, “Mersin’de bulunmak çok büyük bir onur. Burada bu coşkuyu hiç bu kadar beklemiyordum” dedi.

Haber - Emrah BİRGÜL

Mersin Stadyumu’nda çocuklarla buluşan Zanetti,  İnter Akademisi’nde top koşturan çocuklarla 2 saat antrenman yaptı. 7-15 yaş arasındaki yaklaşık 500 çocukla birlikte ter döken Zanetti, bir yandan fotoğraf çektirirken diğer yandan tribündeki sevenlerden alkış topladı. Futboldaki heyecanlarını Zanetti ile yenen çocuklar, antrenman esnasında keyif dolu anlar yaşadı. Zanetti sevenleriyle fotoğraf çektirirken renkli görüntülere sahne oldu, çocuklar içinse unutulmaz bir gün yaşandı.    

“İNTER’İN MERSİN’DE KAMP YAPMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”
Antrenman sonrası imzalı fotoğrafını çocuklara veren Javier Zanetti, basına da açıklama yaptı. Mersin’e daha sık geleceğini ifade eden Zanetti, “İlerde Inter’in Mersin’de kamp yapması için çalışmalar yapacağız, sponsorlar bulacağız. Önce Inter’in misyonunu Türkiye’de yayacağız. Şu anda biz çocuklar yetiştireceğiz. Daha sonra gerçek şampiyonlar arayacağız. İnter felsefesini oturtacağız” şeklinde konuştu.   

“EMRE BELÖZOĞLU VE OKAN BURUK İLE HALA GÖRÜŞÜYORUM”
Sözlerine devam eden Zanetti, “Emre Belözoğlu ve Okan Buruk ile hala görüşüyorum, mesajlaşıyorum. Onlar hala benim arkadaşlarım. Inter’de çok güzel anılarımız oldu. Hala görüşüyoruz kendileriyle” ifadelerini kullandı.

“İCARDİ, BÜYÜK BİR KULÜBE GELDİ”
Galatasaray’ın yeni transferi Mauro İcardi ile ilgili soruları yanıtlayan Zanetti, İcardi’nin yeni geldiğini, şu anda İcardi için herhangi bir yorum yapamadığını ifade ederken, büyük bir kulübe geldiğini ifade etti. Andrea Pirlo’nun da Türkiye’de büyük bir tecrübe ettiğini belirten Zanetti, “Çalışıyorlar. İzleyip göreceğiz” dedi. Sözlerine Hakan Çalhanoğlu’yla devam eden Zanetti, “Çok memnunuz, çok iyi oynuyor. Büyük bir oyuncu ve iyi bir insan” dedi. 

“KENDİ DEĞERLERİMİZİ KOYMAK VE TÜRKİYE’DE GELİŞTİRMEK”
Mersin’de büyük bir coşkunun olduğunu, İnter Akademi’de İnter’in metotlarını uygulamak istediklerini belirten Zanetti, “Benim için İnter Akademi’de Mersin’de bulunmak çok büyük bir onur. Burada gördüğüm coşkuyu hiç bu kadar beklemiyordum. Mersin’de İnter Akademi’den çok umutluyum. İnter Akademi’deki hedeflerimizde bizim İnter’in metotlarını uygulamak. Kendi değerlerimizi koymak ve Türkiye’de geliştirmek” sözlerini kullandı.  

“ZANETTİ, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN İLHAM KAYNAĞI VE MODEL OLABİLECEK BİR İSİM”
Stadyuma gelen Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise şu ifadelere yer verdi: “Zanetti gibi bir futbol efsanesini çocuklarımızla buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Bu sporda çocuklarımız için ilham kaynağı ve model olabilecek bir isim. Çocuklarımız bugün çok mutlu dolayısıyla biz de çok mutluyuz”


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA