Vali Pehlivan, Mut OSB’sinde incelemeler yaptı | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Vali Pehlivan, Mut OSB’sinde incelemeler yaptı

Tarih: 22 Eylül 2022 Perşembe 16:01

Mut Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, OSB hakkında ilgililerden bilgi aldı. Bölgede konuşmasını gerçekleştiren Vali Pehlivan, “Burası hem metre kare fiyatı itibariyle hem de devletimizin, hükümetimizin sağlamış olduğu teşvikler bağlamında en avantajlı OSB’lerden birisi” dedi.

Haber - Behzat Ö. Beyazlar

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mut Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, yaptığı incelemeler sırasında Mut Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili son durumu ilgililerden bilgi aldı. Sanayi bölgesinin son durumuyla ilgili konuşan Pehlivan, “Şu anda Mut ilçemizde Organize Sanayi Bölgesi alanındayız. Biraz önce ilgili arkadaşlarımızdan OSB’nin son durumu hakkında bilgiler aldık. Organize sanayi bölgelerimiz müteşebbis heyeti ve yönetim kurullarıyla yönetiliyor ve burada gerek altyapı gerek üstyapı hizmetleri ilgili Bakanlıklarımızın da destekleriyle sürdürülüyor” ifadelerini kullandı.

 

“ELEKTRİK ALTYAPISI YÜZDE 75-80 SEVİYELERİNE ULAŞMIŞ”

OSB’nin elektrik altyapısının tamamlanma aşamasına geldiğini kaydeden Vali Pehlivan, “Yüzde 75-80 seviyelerine ulaşmış ve 45 gün içerisinde de bütün parsellere elektrik gönderilmiş, sağlanmış olacak. Arkamızda kök binaları görüyorsunuz. Onlar yerlerine götürülecek. Bütün kazılar direkt yerleri belirlenmiş durumda. OSB’mizde toplamda 90 parsel bulunuyor. Bu parsellerin 47’si tahsis edilmiş, yatırımcılara verilmiş durumda.  Toplam alanımızda 800 bin metre kare bir ağırlıklı olarak da gıda sektörüne faaliyet gösteren girişimcilerimiz, yatırımcılarımız burada peyderpey yapmaya başladı” şeklinde konuştu.

 

“TEŞVİKLER BAĞLAMINDA DA EN AVANTAJLI OSB’LERDEN BİRİSİ”

Sözlerine devam eden Vali Pehlivan, “Altyapı daha iyi noktalara geldikçe; ki bu konuda değerlendirmelerimizi yaptık, yapıyoruz da. Taleplerin olduğunu da görüyoruz. Çünkü burası hem metre kare fiyatı itibariyle hem de devletimizin, hükümetimizin sağlamış olduğu teşvikler bağlamında da en avantajlı OSB’lerden birisi. Nitekim 6. bölge teşvikleri ile tabi, bu da türlü çeşitli avantajlar sağlıyor. Enerji kullanımından diğer kamunun sağlamış olduğu teşviklere kadar. Biz de bu teşvikleri ilgili Bakanlıklarımızın sağladıkları teşvikleri girişimcilerimizle buluşturmak için elimizden gelen gayreti müteşebbis heyeti olarak paydaşlarımızla birlikte ortaya koymaya bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

 

“OSB’LERİMİZDE ÜRETİM VE İSTİHDAM VAR”

Mersin OSB’lerinde ciddi bir üretimin olduğunu ve istihdamın sağlandığını kaydeden Vali Pehlivan, “Merkezde Mersin Tarsus OSB’de şu anda 23 bin kişi çalışıyor ve dördüncü etabında müjdesini geçen Sanayi Bakanımızdan aldığımız haberler doğrultusunda; kamuoyuyla paylaştık. Tarsus’ta var, Silifke’de var, Anamur’da kurma çalışmaları devam ediyor. Erdemli’de gene kurulum çalışmaları devam ediyor. Burada hummalı bir çalışma var. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza bu OSB’lerin gelişim sürecindeki desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Herkese ben şükranlarımı sunuyorum. İnşallah burada daha çok tesisin olduğunu hep beraber toplanacağız, göreceğiz” sözlerini kullandı.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA