Bisikletli hayat oh ne rahat | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Bisikletli hayat oh ne rahat

Tarih: 22 Eylül 2022 Perşembe 16:02

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri kapsamında ‘Mersin Bisiklet Turu’ gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin farkındalığı artıracak, bilinçlendirici etkinlikleri dolu dolu devam ediyor.

Kültür Park’taki Mersin İdman Yurdu Meydanı’ndan pedal çevirmeye başlayan onlarca bisiklet tutkunu, sahilde yer alan bisiklet yolundan Polis Evi karşısına kadar bisikletlerini sürdü.

Avrupa Hareketlilik Haftası ile bisiklet kullanımını ve yaya yollarını artırmayı, vatandaşların motorlu araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahate yönelmesini amaçlayan Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Mersin Bisiklet Turu’ sahile renk kattı.

 

Hafta kapsamında, her gün pek çok farklı etkinliği hayata geçiren ve özellikle de vatandaşları bisiklet kullanımına teşvik etmek amacıyla etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’nin bu etkinliğine de çok sayıda katılım oldu. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın etkinliğinde, onlarca bisikletli sahil boyunca bisikletlerini pedalladı.

 

“İNSANLARI BİLİNÇLENDİRME NOKTASINDA BİRÇOK ETKİNLİK YAPTIK”

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda antrenör olarak görev yapan Ekrem Erden, “Bugün burada Avrupa Hareketlilik Haftası sebebiyle gerçekleştirmiş etkinliklerden bir tanesini yapıyoruz. Bugün de Bisiklet Turu’nu yapacağız. Birçok bisiklet derneği bu etkinliğimize katıldı. İnsanları daha çok bilinçlendirme noktasında birçok etkinlik yaptık” dedi.

 

“BİSİKLETLE DAHA ÖZGÜR HİSSEDİYORUZ”

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği’nde 2 yıldır aktif olarak bisiklet süren Belma Yavuz Zenler, “Biz insanlara bisikletin farkındalığını anlatmak için, bu tarz turlarda yer almaya çalışıyoruz. Bisiklette yaşadığımız duyguyu, araçla veya başka motorlu taşıtlarda giderken yaşayamayacağız. Bisikletin gerçekten bizim hayatımızda çok önemli bir yeri var, ama bunu hissetmek lazım. Mersin'de gerçekten güzel bir bisiklet camiamız var. Daha da çok artsın istiyoruz” dedi. Mersin Bisikletli Gezginler Derneği'nden Ferhat Şaş da “Yaklaşık 10 yıldır dernek ile beraber bisiklet sürüyorum. Bu hafta o kadar hareketliydi ki, Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Tarsus'a gittik, Tarsus'ta kullandık, bugün buradayız. Yani dolu doluyuz, yetişemiyoruz artık, o kadar hareketli yani” ifadelerini kullandı. Bisiklet sever Behiye Sağdıç ise, “Ben 20 yıldır bisiklet kullanıyorum. İşe de bisikletle gittim, sonra emekli oldum kendimi bisiklete adadım. Bisikleti son 3 yıl aktif kullandım. Son 1 buçuk yıldır binemiyordum, şu birkaç gündür çıkmaya başladım. Bisiklet benim için dünyadaki her şeyden çok önemli. Benim yaşam tarzım bisiklet. Bisiklet özgürlük demek, bisiklet sağlık demek, bisiklet farkındalık demek” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA