Tarhan Mezitli Belediyesi Okuma Evini Ziyaret etti | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Tarhan Mezitli Belediyesi Okuma Evini Ziyaret etti

Tarih: 22 Kasım 2022 Salı 15:43

Yaklaşık üç yıl önce Davultepe’de Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneğinin iş birliği ile faaliyete geçen Mezitli Belediyesi Okuma Evi, aktif ve üretken bir zaman geçirmek isteyen Mezitlililerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Hobiden sanatsal etkinliklere çok sayıda çalışmanın yapıldığı Okuma Evini ziyaret etti. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan ve vatandaşlarla sohbet ederek takvim dağıtan Tarhan, yüksek binalar arasında çiçek bahçesi görüntüsüyle daha çok ilgi görmesi yapılması gerekenler konusunda fikir alışverişinde bulundu. Kitap okumanın yanı sıra hem sosyalleşiyorlar hem de sebze ve meyve yetiştirmenin mutluluğunun yaşandığı Okuma Evinde müzik kursuna katılan kursiyerler de Tarhan’a mini mandolin dinletisi sundu. 2019’da hizmete giren ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ile birlikte hizmet veren Okuma Evine gelenler, bahçede bulunan zeytin ve hurma ağaçlarına bakım yapıyor, sebze meyve yetiştirdiklerini ifade eden Tarhan, Okuma Evine ilişkin yaptığı açıklamada, hangi yaşta olursa olsun Mezitli’de yaşayan herkesin zamanını aktif bir biçimde geçirmesi için projeler geliştirdiklerini belirtti.

 

“BU ÇİÇEK BAHÇESİNDEN DAHA FAZLA İNSAN YARARLANMALI”

Özlenen Köy Enstitüsü ruhunun Okuma Evi ile yeniden canlandığını görmekten mutlu olduğunu söyleyen Tarhan, “Daha çok vatandaşımızın ilgisini bu mekana çekmemiz gerekiyor. Yüksek binalar arasında bu çiçek bahçesinden daha fazla insan yararlanmalı. Tesisi açmaktan çok, oranın halkımız tarafından kullanılması daha önemli. Buradaki canlılığı, üretimi görmekten, insanlarımızın sosyalleşmesine tanık olmaktan son derece mutluyum. Okuma Evi sakinlerimiz ürettikleri meyve ve sebzelerden bana da ulaştırdıkları zaman çok büyük mutluluk yaşıyorum. Eğer karşı apartmanlarda oturan vatandaşların bir bölümünü bu okuma evine çekemezsek yaptığımız iş yeterince anlamlı olmayacaktı. Burada çok güzel şeyler yapılıyor. Emek vermeden hiçbir başarı kazanılamıyor. Bunu sağlamanın en iyi yolu da Köy Enstitüleri ruhunu tüm halka göstermemiz" diye konuştu. (Haber Merkezi)

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA