Günyüzü bu güzellikten mahrum kaldı
Tarih: 25 Mayıs 2023 Perşembe 13:34


Haşhaş ekimi yok denecek kadar azalan Günyüzü, fotoğraf karelerine yansıyan bu güzellikten mahrum kaldı.

  Günyüzü ilçesinde artan işçi fiyatları ve diğer gider sebebi ile çiftçi haşhaştan vazgeçti. Geçtiğimiz yıllarda haşhaş bitkisi açtığı çiçekle ilçede görsel şölen oluştururken, günümüzde Günyüzü ilçesinde haşhaş yok denecek kadar azaldı. Halk arasındaki hesapla Toprak Mahsulleri Ofisine teslim edilen haşhaş kabuğunun parası masrafları karşılıyor, haşhaşın içi çiftçiye kâr kalıyordu. Günyüzü Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkara "Günyüzü ilçemizin esas geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Haşhaş ilçemizin yıllarca vazgeçilmez gelir kaynaklarından oldu. Tarım işçilerinin fiyatlandırılması ve diğer giderler çiftçinin belini büküyor. Umduğu fiyatı bulamayan çiftçi haşhaş ekmekten vazgeçip alternatif ürünlere yöneldi. Günyüzü olarak haşhaş çiçeğine hasret kaldık" dedi. 
IHA                                        


Etiket: günyüzü, haşhaş, çiçek, ekim


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA