Salda Gölü kenarına bırakılan kızıl geyik yonca ve pancar tarlasında görüntülendi
Tarih: 25 Nisan 2024 Perşembe 17:14

İha

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü tarafından Salda Gölü yakınlarına bırakılan 12 kızıl geyikten bir tanesi köylüler tarafından yonca ve pancar tarlasında beslenirken görüntülendi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) tarafından "Nesli Tehlike Altında Olan Türlerin Tekrar Eski Yaşam Alanlarına Geri Kazandırılması Projesi" çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Burdur’da bulunan Salda Gölü çevresine getirilen kızıl geyikler doğaya salındı.

Bursa’dan ve Eskişehir’de bulunan Çatacık Geyik Üretme İstasyonu’ndan getirilen 3’ü erkek 9’u dişi toplam 12 kızıl geyik Eşeler Yaylası’nda üreyip çoğalmaları için sürekli takip ediliyor. Yeşilova, Karamanlı ve Tefenni ilçelerini kapsayan Eşeler Yaylası'nda dolaşan geyikler zaman zaman vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntüleniyor. Geçtiğimiz günlerde de Yeşilova’nın Niyazlar köyünde pancar tarlasında ve Karamanlı ilçesinde yonca tarlasında iki farklı kızıl geyik vatandaşlar tarafından görüntülendi. Beslenmek için doğaya inen geyiklerin çiftlikte insanlarla bir arada büyüdükleri için vatandaşlara ve traktörlere aldırış etmeden beslenmeye devam etmeleri ise gözden kaçmadı.


Etiket: doğa koruma ve milli parklar, salda gölü


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA